Keresés

Névnapok -  tegnap: Gerzson ma: Alfréd holnap: Mátyás holnapután: Géza

BejelentkezésTemplomunkról

Itt olvashat

Kápolnák

története

Keresztek és szobrok Törökbálinton

Itt olvashat róla

Kálvária

története

Naptár

previous month Február 2018 next month
H K Sz Cs P Sz V
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28

látogatók

Oldalainkat 387 vendég böngészi
Harangszó október 8-án PDF Nyomtatás E-mail
2017. október 07. szombat, 15:15

TÖRÖKBÁLINTI HARANGSZÓ

A Törökbálinti Római Katolikus Egyházközség heti hírei

2017. október 8. Évközi 27. vasárnap

Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya, Magyarország Főpátronája

„…Áldottabb vagy minden asszonynál …”

Plébániánk hírei

  • Október a rózsafüzér hónapja. Ezért a hétköznapi szentmisék előtt fél órával, valamint minden szerdán este 6 órakor közösen imádkozzuk a rózsafüzért.
  • Pénteken, október 13-án a plébánia nagytermében NCD megbeszélést tartunk, vagyis folytatjuk plébániánk életének fejlesztéséről szóló találkozónkat. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Október 15-én lesz plébániánk egyházmegye által előírt hivatalos szentségimádási napja. 24 órás szentségimádást tartunk, melyre a sekrestyében lehet jelentkezni. Részletes programját lásd az előző oldalon!

  • Mária kis Jézussal

Olvasmány a Sirák fia könyvéből

(Sir 24,23-31)

Ez mind áll az Istennel való szövetség könyvére, és a törvényre, amit Mózes adott nekünk, Jákob családjának öröksége gyanánt. Bőven, mint a Fizon, árasztja a bölcsességet, mint a Tigris folyó az első termés napjain. Úgy gyarapszik tőle a bölcsesség, ahogy megduzzad az Eufrátesz folyó, vagy mint a Jordán aratás idején. Okulástól árad, akárcsak a Nílus, vagy miként a Gichon a szüret napjain. Nem ért célt az első, aki fürkészni kezdte, de az utolsó sem jutott a végére. Gondolatai, mint a tenger végtelenje, tanácsai pedig mélyebbek az óceánnál. Olyan vagyok, mint a folyam mellékága, mint a csatorna, amely átszeli a kertet. Így szóltam: „Öntözni akarom kertemet, locsolni akarom a virágágyaimat.” De nézd csak, az árkom folyóvá változott, a folyamból pedig tenger kerekedett.

Szentlecke Szent Pál apostolnak a galatákhoz írott leveléből

(Gal 4,4-7)

Amikor elérkezett az idők teljessége, az Isten elküldte a Fiát, aki asszonytól született, és ő alávetette magát a törvénynek, hogy kiváltson minket a törvény szolgaságából, hogy a fogadott fiúságot elnyerjük. Mivel az Isten fiai vagytok, a Fia Lelkét árasztotta szívünkbe az Isten, aki kiáltja: Abba, Atya! Tehát nem vagy többé szolga, hanem fiú, s ha fiú, akkor Isten kegyelméből örökös is.

Evangélium Szent Lukács könyvéből

(Lk 1,26-28)

A hatodik hónapban az Isten elküldte Gábor angyalt Galilea Názáret nevű városába egy szűzhöz, aki egy Dávid házából való férfinak, Józsefnek volt a jegyese, és Máriának hívták. Az angyal belépett hozzá és megszólította: „Üdvözlégy, kegyelemmel teljes! Veled van az Úr! Áldottabb vagy minden asszonynál.”

Magyarok Nagyasszonya

Bodó Imre, főesperes-plébános

Erdély, 1999

Szent István királyunk apasága tragikus volt. Valamennyi gyermekét eltemette, s végül az utolsót, az egyetlent, Imrét, akit gonddal nevelt és aki alig volt 24 éves, szintén elveszítette.

Így utóda nem lévén, 1038-ban országát és népét Szűz Mária pártfogásába ajánlotta. Erről népünk története során mindig megemlékezett. A milleneum alkalmával 1896-ban XIII. Leó pápa október 8-ra engedélyezte ennek ünnepét, amely egyben a római Szent Péter bazilikában lévő Magyarok Nagyasszonya kápolnának is felszentelési évfordulója (1980).

Mária! Művészek képzeletét megigéző Asszony. Toll, ecset és hangszer Tőled nyer boldog ihletet, a szennyes világ elnémul neved hallatán. Az istenszerető magyar ember hálától túlcsorduló szívvel térdel a Nagyasszony elé. Hálát adunk azért, hogy élünk a 2000 éves Egyház titokzatos testében, melyet a Szentlélek hozott létre éppen úgy, mint szent Fiának drága szent testét Mária tiszta szűzi méhében. Élünk Péter hajójában, melyet utóda a pápa kormányoz s kinek kezét Jézus fogja az evezőn. E hajóban velünk van Mária, a Nagyasszony, aki minden nemzet édesanyja. Ő minden gyermekét szereti. Mi magyarok sokszor megéreztük szeretetét a történelemben. Hálával tartozunk neki azért is, hogy annyi megpróbáltatás után megmaradhattunk katolikusnak és magyarnak a Kárpátkoszorú e szögletében. Hála neked, édes szülőföldünk Nagyasszonya, aki Csíksomlyóról hazahívogató üzeneteddel megtéríted a nagyvilág vándorútjain bolyongó fiaidat. Ezer év történelme lelkesít. Nem kell szégyenkeznünk, büszkék sem vagyunk, de boldog gyermekek, akiknek hite nem a múltból táplálkozik, de megtermi a jövőbe vetett reményt!

Akár a Szent István bazilikában anyaországunkban, akár a jeruzsálemi Szentsír templom parányi magyar kápolnájában, vagy Szent Péter sírjánál Rómában, Csíksomlyón, vagy a futásfalvi Szűzanyánál, a Perkőn a Nagyasszony freskója előtt, csak állok boldog révületben, mint Bernadett a lourdes-i barlang előtt és ismételten felajánlom magamat és népemet Máriának.

Húsz év távlatából, alkonyi szürkületből merül fel előttem Áron püspök komoly arca, amint mélyen a szemébe húzott fekete kalapjában ott ült a püspöki palota kertjében és aszott ujjai között morzsolja a rózsafüzért. Mária oltalmába kell ajánlani mindegyre a népet! - mondotta.

Édesanyám kedves arca fél évszázad távlatából jelenik meg előttem. Kis fiú voltam. A havasi kaszálóra mentünk. Nagy vékás tarisznyát cipelt, tele élelemmel. Még engem is vállára emelt, amikor elfáradtam a gyaloglásban. A válláról láttam, hogy olvasó van a kezében. Ment lihegve a hegyi hágón. Hangja néha felerősödött: Asszonyunk, Szűz Mária, Istennek szent Anyja...Így engesztelt, vezekelt és ajánlott Mária oltalmába minket. Hiszem, hogy most is imádkozik értünk Máriához az ég tiszta világában.

Egy másik kép. Medjugorjéban a Szűzanya fiatalokkal beszélget, hallottuk a rádióban. Miért nem törődik velünk is? - kérdezték a hívek. Mi éppen akkor templomot építettünk. Tiltva volt. Pénz sem volt. Imádkozzunk buzgón és Mária megmutatja hatalmát, mondottam. Néhány hónap alatt felépült a templom, 50 napot is dolgozott egy-egy ember. Büntetést sem fizettünk. Könnyek között szentelték fel a templomot Magyarok Nagyasszonya tiszteletére, mert Mária most is megmutatta hatalmát.

Ocsúdjunk fel a nagy siralomházban. Elsirattuk a hitetlen korszak áldozatait, a meg nem született gyermekeket, kezdjünk élni tudatos keresztény életet Máriával. Szüljenek az édesanyák sok jubileumi gyermeket és helyezzék Mária ölébe és oltalmába. Ifjak, lányok! Mint hajdan az Árpádok korában, válasszatok papi és szerzetesi hivatást a Nagyasszony tiszteletére. Ne féljetek, hiszen sohasem lehetett hallani, hogy ő valakit magára hagyott volna, aki oltalmát kérte és segítségért hozzá folyamodott!

Egész napos szentségimádás

2017. október 15.

00:00-07:30 Egyéni, csendes szentségimádás

07:30-08:30 Szentmise

08:30-09:30 Szentségimádás Nagy József vezetésével, orgonás népénekekkel

10:00-11:00 Szentmise

11:00-11:30 Szentségimádás a gyermekekkel

11:30-16:30 Egyéni, csendes szentségimádás

16:30-17:30 Előadások az Oltáriszentség csodákról

A csodák történetének áttekintése – Sipos Gyula

A mai csodákról a lengyelországi zarándoklat kapcsán – Bolla Júlia, Moravcsik Tamás, Papp Ildikó

17:30-18:00 Rózsafüzér imádság – Világosság titkai

18:00-19:00 Szentmise

19:00-21:00 Szentségimádás – dicsőítés – közbenjáró imaszolgálat

21:00-00:00 Egyéni, csendes szentségimádás

A hét napjainak üzenetei:

9. Hétfő: Köznap

Jón 1,1-2,,1,11 – Lk 10,25-37

10. Kedd: Köznap

Jón 3,1-10 – Lk 10,38-42

11. Szerda: Szent XXIII. János pápa

Jón 4,1-11 – Lk 11,1-4

12. Csütörtök: Köznap

Mal 3,13-4,2a – Lk 11,5-13

13. Péntek: Köznap

Joel 1,13-15;2,1-2 – Lk 11,15-26

14. Szombat: Szűz Mária szombatja

Joel 4,12-21 – Lk 11,27-28

A szentmisék rendje:

  • A hétköznapi szentmisék reggel 7 órakor kezdődnek, kivéve csütörtököt, amikor reggel 6 órakor van szentmise.
  • Vasárnap reggel ½ 8-kor, délelőtt 10-kor és este 6 órakor vannak szentmisék.

Szeretet földje őszi lelkigyakorlat

Kunszentmártonban, a Karmelita Rendházban

(Kunszentmárton, Munkácsy u. 1.)

2017. október 27. péntek 17 órától október 29. vasárnap 13 óráig

Téma: “A Szentlélek kegyelmei és a prófétai élet

Előadók: Sipos Gyula

A lelkigyakorlat keretében nyitott gyógyító alkalom október 28. szombat 15 órától:

15.00 - 15.45: Közös ima, dicsőítés

15.45 - 16.10: Szabadulásról

16.10 - 16.20: Tanúságtétel

16.20 - 17.00: Gyógyulásról

17.00 - Gyógyító mise, utána közbenjáró imaszolgálat

A gyógyító összejövetelen a részvétel ingyenes!

Bővebb információ és jelentkezés: Dvorszki Nani, tel.: 06-30/573-7406

Az összejövetel alatt könyvvásárlási lehetőség is van, és kaphatók ingyenes kiadványaink is. Szeretet Földje Szolgálat, www.szeretetfoldje.hu, Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.

A Törökbálinti Harangszót szerkeszti: Turai István.

Plébániánk internet honlapjának címe: www.tbkat.hu

Plébániánk ügyeleti ideje: hétfőtől péntekig délután 16-18 óráig.

 

Szentmisék rendje templomunkban:

cím: Pelsőczy Ferenc u. (Művelődési Házzal szemben)

hétköznap szentmise: reggel 7:00, csütörtök reggel 6:00

vasárnap: 7:30, 10:00; 18 órakor

gyóntatás: vasárnap: 7-7:30; 17:30-18

 Minden hónap első vasárnapján 16:45-től 17:45-ig elmélkedős -énekes, és minden pénteken 16 -20 óráig csendes szentségimádást tartunk!

oltáriszentség

A szentmiséről

itt olvashat:katt ide

Elérhetőségek

Plébánia
Címünk:
Munkácsy M. u. 78.
Telefon: 23/336-005
Irodai fogadóórák:
minden hétköznap 16-18 óra között

1%

Kérjük testvéreinket, hogy személyi jövedelemadójuk 1%-ának felajánlásával támogassák egyházunkat.

A Katolikus Egyház technikai száma: 0011.

A Szeretet Földje Közhasznú Alapítványadószám: 18684319-1-13

PELSŐCZY FERENC ALAPÍTVÁNY
Adószám: 18724525-1-13
Budapest Bank 10101391-
63318300-01003008

Pelsőczy Ferenc

Dr. PELSŐCZY FERENC
c. prépost, plébános
(1916-1995)

Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com